Niezwykle udane zawody i rewelacyjne nagrody

W dniach 7-10 marzec na Arenie Duszniki odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych w biathlonie.

W piątek 8 marca zawodnicy rywalizowali w biegu indywidualnym, w którym złote medale zdobyli uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub MUKN Pod Stróżą Lubawka. W kategorii młodziczek młodszych zwyciężyła Oliwia Arendarczyk a w kategorii młodzików młodszych Jakub Potoniec. W tym samym biegu w kategorii młodziczek młodszych brązowy medal zdobyła Aleksandra Szajnowska. Drugi dzień rywalizacji to biegi sprinterskie i tutaj złoty medal zdobyła Dominika Leśniara startująca w kategorii młodziczek. Tym razem Kuba i Oliwia zdobyli srebrne medale w kategoriach młodzików i młodziczek młodszych. Ostatni dzień rywalizacji to biegi sztafetowe, które przyniosły kolejne medale dla naszych uczniów: złoty medal w kategorii młodziczek młodszych zdobyła sztafeta MUKN  w składzie: Aleksandra Szajnowska, Weronika Dyczkowska oraz Oliwia Arendarczyk. a medale brązowe zdobyli Kamil Cedzidło, Dominika Leśniara oraz Kornelia Arendarczyk. W sumie 7 zawodników naszej szkoły zdobyło 9 medali (4 złote, 2 srebrne, 3 brązowe). Niezwykle udane zawody dla uczniów ZSP w Lubawce.

Zawody te były jednocześnie finałem programu rozwoju biathlonu organizowanego przez Polski Związek Biathlonu pod nazwą " Celuj w Igrzyska". Nagrodą dla dwójki najlepszych zawodników w kategorii młodzików i młodzików młodszych w tym cyklu jest wyjazd na festiwal biathlonowy do Liatoppen w Norwegii, który odbędzie się w dniach 5 - 7 kwietnia tego roku. W ósemce najlepszych znalazła się trójka zawodników z Lubawki. Oliwia Arendarczyk, która zwyciężyła w cyklu w kategorii młodziczek młodszych, Jakub Potoniec zwycięzca w kategorii młodzików mlodszych oraz Dominika Leśniara, która zajęła 2 miejsce w kategorii młodziczek.